Poštovani, u martu 2009. Sam imala operaciju tumora na jajniku. Na patološko-histološkom nalazu piše: - pločast fragment vlaknastog sivkastog tkiva veličine 4, 5x3x1 cm, sa jedne strane prekriven dlakama i lojem. Dg: teratoma cysticum maturum ovarii. U zidu ciste nalazi se tkivo kože sa adneksama, tiroidna žlezda i vezivno tkivo (ex tempore-benigno) . Moje pitanje je: koji vremenski period je potreban da bi nastao teratoma cysticum maturum ovarii? Da li je tačno da on ima tendenciju intenzivnog rasta i da je nastao za 20 dana? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #48206

    • Operisana sam 3. Ovog mes od tumora na jajniku i zanima me sta znaci to teratoma maturum ovarii volela bi jasnije da mui se objasni m nepravilna cisticna formacija velicine 18/11/8. Cm glatke povrsine napetog kozastog delom kalcifikovanog zida debljine do 1. Cm lumena ispunjenog dlakama i lojem. Hvala