Imam 30 god. 2 dece. . Od pre 4 godine imam problema sa cestom upalom jajnika. Moj doktor mi je otkrio cistu na levom jajniku velicine 43 puta 40, tri puta godisnje dobijm bolove i kada odem na pregled cista je uvek prisutna nekada veca nekada manja. Ispijem terapij dovicin palitreks i kada to nepomogne nastavljam sa longacefom ili geramicinom, sada sam promenula doktora rekao mi da imam upalu uradila sam papa test-cekam nalaz rekao mi da nemam cistu nego folikul levo 19. 2 dao mi da pijem baktrim i koristim polygynax vaginalete 6 dana molim vas da mi odgovorite dali je to u redu da me non stop boli jajnik a da oni kazu da to nije nista strasno. Bol je uvek prisutan sa leve strane i osetljiv je na dodir u predelu donjeg stomaka. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da uradite ca 125 antigen i he4 tumor marker da bi se videlo da li je cista dobročudna ili ne,. Ukoliko več toliko dugo imate cistu moja je preporuka da je odklonite laparaskopski, zašto? Zato što će svaka druga ili treća cista jednog dana iz dobročudnog preći u zločudni oblik,.