Postovani, evo mene ponovo sa novim izvjestajem, da napomenem da sam vec 16mj sam u braku imam 25god, a moj muz 26god. Ciklus dobijam na 30-32dana voljela bih da me savetujete sta dalje da radimo: radila sam hormonski status sve je u redu, papa test u redu, folikul 15dc je bio 15x15mm, bila sam pozitivna na kandidu i ureaplazmu, dobila sam antibiotike: gino - daktanol 200mg - 1 vaginaletu da stavim uvece diflucan -150mg - samo jednu tabletu i eritromicin 500mg - rekla mi je da pijem 2 tablete ujutro i 2 na vece, i naravno i moj muz isto da uzme eritromicin, ali on odbija. Bio je da da spermogram, nalaz izgleda ovako? Volumen 2ccm ph 8, 2 viskoznost srednja broj spermatozoida/ml 45 broj zivih sper. 45 broj nezivih sper. 55 br. Brzo progresivnih 20 br. Sporo progreivnih 10 broj neprogresivih 10 broj nepokretnih 60 normalnih formi 0, 75 abnormalnih formi 0, 25 pise glava pa onda ispod velika 0, 07 mala 0, 10 izduzena 0, 01 pa pise vrata angulacija 0, 01 pa pise repa kratak 0, 06 a na spermokulturi pise rezultat - kulturom nijesu izolovane patogene bakterije. Bili smo kod doktora ona kaze da imamo odnose ovaj vikend jer je meni ovulacija, a ja zadnju menstruaciju sam imala 24. 11. - i po mjerenju moje temperature mislim da je meni ovulacija bila 16dc jer mi temperatura pala 36. 3, a ne danas kako ona kaze 19dc jer meni danas je temperatura povisena 36. 5. Voljela bi da cujem vase misljenje, dali mozemo mi da nastavimo da radimo na bebi i ako imam ja kandidu i ureoplazmu, a moj muz ima ovakav nalaz spermograma. I naravno ako mozete da mi kazete kako najbolje da znam kad mi je ovulacija, i kako da se lecim od kandide i ureoplazme? Puno pozdrava i hvala vam puno

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Kandidijazu lečite kanesten vaginaletama i kanesten kremom/bayer/ a ureaplazmu po antibiogramu, budući da je ureaplazma polno prenosiva bakterija zahteva da se lečite i vi i vaš suprug. , ako se on ne leči vi se badava lečite,. Za pračenje sdazrevanja i rasta jajne čelije tj ovulacije najbolja je ultrazvučna folikulometrija od 11 dana m. Ciklusa, računajući od prvog dana mensesa,.