Za ginekologa: vec desetak godina imam ranicu na grlicu, koja je presla u fazu mozaika pa je doktorica predložila biopsiju. Otisla sam kod druge doktorke koja jje rekla da nije alarmantno, uradila papa koji je druga grupa i hpv virus test koji je negativan i rekla da je to sasvim u redu. Međutim od pre 3 meseca postoji cista na desnom jajniku i polip u materici koji je nazvala teratom, te mi predlaze jeanine kontracepciuju 3 meseca, pa ako do tada polip ne izađe da se uradi operativno uklanjanje. A ranica na grlicu i dalje stoji, tako da sam od jednog neresenog velikog problema stigla do 3. Imam 30 godina i nisam rađala, a želim u skorije vreme pa vas molim da mi kazete koliko je opasno i ozbiljno stanje u kom se nalazim? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Treba uraditi kolposkopski pregled i ponoviti papa bri exo i endo, kolika je veličina ciste, ako je to ultrazvučno treratom a to se može videti sa 3 ili 4 d ultrazvukom onda se on mora operativno otkloniti,. , svaki polip endometrija se takodjer mora otkloniti, intervencija je polipektomija, sa abrazijom slična kiretaži i materijal se pošalje na phd