Postovani, molim da mikazete da li sam ja prema ovim rezultatima u menopauzi: estradiol folikularna faza-20; fsh folikularna faza-81. 80: prolaktin-273. 00. Imam duzi izostanak menstruacije, u aprilu 2009. Pa posle terapije primolut nor 2x1 u toku 7dana (od 16. 10. Do 22. 10. 2009.) zadnja menstruacija je bila 25. 10. Napominjem da imam valunge, glavobolje, nervozna sam. . Menstruacije su mi neredovne zadnje dve godine, ali nikada nije bila ovolika pauza. Molim vas da razresite ovu moju dilemu, jer ne znam da li bih smela da pijem neki lek da bih ublazila ove simptome. Hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Niste naveli koliko goidina imate,. Prema nalazu fsh vi ste u menopauzi i trebalo bi da pristupite hormonalnoj supstitucionoj terapiji uz konsultaciju vašeg ginekologa,.