Dobar dan molim vas ako bi ste mi odgovorili na jedno pitanje. Danas sam bila kod ginekologa jer sam osatila svrab i bol. Otkrio je da imam herhes. Pa me zanima sta je to da li je opasno, kako nastaje i da li se leci. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Hepres je polno prenosiva bolest, veoma teško se lići, gotovo je neizlečiva i uvek kad vam padnu imunološke snage organizma promene u vidu mehurića i ranica se mogu pojaviti na sluznici usmina i rodnice,. Treba da uzmete iz krvi nalaz igm i igg na herpse simplex virus tip 2 da bi videli da li se radi o svežoj ili pak staroj infekciji,.