Postovani doktore! Zelela bih jedan odgovor na pitanje o uslovima za vestacku oplodnju. Naime, radi se o mom bratu kod koga je utvrdjena nepokretljivost spermatozoida (azoospermija) tako da je prvi i bivsi brak ostao neplodan, a slucaj je takodje i u drugom braku, pri cemu je prva bivsa supruga dobila decu u sledecem braku. Sadasnji brak nije takodje urodio plodom u, iako njegova supruga ima dete iz prvog braka pa bi moje pitanje shodno tome bilo, da li oni imaju pravo na besplatnu vantelesnu oplodnju, posto su veoma tankog materijalnog stanja i sami to ne mogu isfinansirati. Brat ima 42 godine a snajka 34. Unapred vam hvala na odgovoru! Sa postovanjem dragica bajkic.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #47397

    • Bajkic dragica 10. 12. 2009.

      Ja sam vec napisala da zena ima 34 godine, ali mi niste odgovorili da li moze ili ne? Hvala puno!