Postovani, imam 22. God i policisticne jajnike i vec duze vreme imam problem sa ovulacijom t. J nemam ovulaciju. Pila sam prosli mesec klomofen 1 dnevno i bilo je ovulacije 19 og dana ciklusa i tada je jedan jajnik bio velicine 21 a drugi 18. Primila sam injekciju za pucanje folikula i kako doktor kaze ima slobdna tecnost u kojoj moze da dodje do oplodnje. . Kasnilo mo je tri dana ali sam ipak dobila -nazalost. I sada opet nastavljam sa klomifenom samo povecavam dozu na 2 dnevno. Zanima me posto zelim bebu vec godinu dana da li treba da uradim jos dodatne analize da bi mogla da ostanem u drugom stanju jer sam vec jednom imala spontani pobacaj pre godinu i po dana i ne bih zelela da se opet ponovi a tada nije postojao uzrok-jednostavno se nisu culi otkucaji srca. Prolaktin mi je 118 po nekoj skali gde treba da bude manji od 410. Unapred hvala i pomozite mi!

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Za stimulaciju klomifenom postoje više protokola,. Bilo pi pože4ljno da pošaljete ultrazvučni nalaz, jer policistični jajnici su sindrom hronične anovulacije, dakle nema sazrevanja i prskanja jajne čelije, i prvo bi trebalo lečiti to patološko stanje pa tek onda raditi stimulaciju ovulacije,. Da li vam je vaš doktor pratio rast i sazrevanje jajne čelije nakon davanja klomifena,. Ja u stimulaciji klomifenom obićno dajem clomifen tbl od 50 mg 2x1 5 dana a zatim radim folikulometriju,. /klomifen od proizvodjaća belupo ludbreg/