Poštovani dr, na uz pregledu sa 6+4n. G su mi rekli da imam blighted ovum (gm 1. 9cm) , i zakazan je novi uz za 6 dana. Ja znam o čemu se radi pošto sam i sama lekar, ali ono što me zanima je da li da se mogu nadati da se plod iznenada pojavi, mislim da li se u kliničkoj praksi dešavalo da se plod uoči tek u kasnijim nedeljama, ili je obično ovo definitivna dg, kao i do koliko nedelja čekati. Primam progesteron amp. I pijem utrogestan, uradila sam jedan beta hcg (35022 jedinice) danas ću uraditi još jednom da vidim da li se duplira. Unapred hvala

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji mogučnost da je koncepcija bila kasnije te je zato potrebno uraditi još jedan ultrazvučni pregled kako vam je rečeno, ako je ultrazvučna slika ista kao što je bila i kod prvog pregleda znači da se radi o blajtedu odnosno neoplodje4nom jajašcetu i tre4ba uraditi kiretažu,.