Poštovani, 10. 11. 2009. Ginekolog mi je ultrazvučno ustanovio policistične jajnike (desni 37x22mm, levi 32x24mm, oba policistična) i miomatozni čvor (bliže istmično) dim. 41x38mm. U februaru 2005 sam rodila devojčicu (trudnoća je začeta brzo, nakon mesec dana nezaštićenih odnosa i tekla normalno, završena vagin. Porođajem) , u januaru 2007 sam imala prvi pobačaj, u avgustu 2008 drugi. . . Želim da ostanem u drugom stanju, i volela bih da čujem vaše mišljenje o mogućoj terapiji? Sa poštovanjem, nadežda

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Sa policističnim jajnicima je gotovo nemoguće ostati trudna bez adekvatne terapije4,. Ja bih da ponovite ultrazvučni prtegled vaginalnom sondom kod nekog iskusnog ultrasoničara.