Koliko dugo se ceka do prvog ciklusa posle kiretaze i da li mozda ti ciklusi posle intervencije budu bolniji i obilniji nego obicno? Meni je juce bilo tacno mesec dana od kada je uradjena intervencija (dijagnoza missed ab.) , a vec tri dana unazad me po malo zateze (cini mi se da se taj bol tako moze opisati) sa leve strane u predelu prepone. Napominjem da sam pila metilegrometrin kapi tri dana i imala isti taj osecaj stezanja u donjem delu stomaka, posto sam u 8. Danu posle kiretaze imala krvarenje. Koliko je to alarmatno tj. Redovna pojava?

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Uobiččajeno se prva menstruacija nakon kiretažew javlja od 3o do 45 dana posle intervencije, i ne treba da bude bolnija niti obilnija od ranijih,. Inaće krvasvljenje posle kiretaže može da traje 8, deset do dvanaest dana,.