Poštovani dr. Todoroviću, već sam vam jednom pisala ali bez odgovora. Zato se nadam da ćete sada i meni odgovoriti. Moj problem se odnosi na jak bol u dojkama, pre svega u desnoj dojci, sa iscedkom tamno žuto-zelene boje. Na ultrazvuku su rekli da su fibrocistične. Onkolog kaže da treba samo hladiti i da je to normalna pojava pošto imam 33 god. I dva porođaja. Međutim meni stanje bola nije normalno i zato hoću da otklonim uzrok ovih mojih tegoba, koje traju već 8-9 meseci. Moj ginekolog mi je dao da uradim hormone i oni su sledeći 3 dan estradiol 42, progesteron 0. 6, lh 8. 3, fsh 7. 3 13 dan estradiol 98. 6, progesteron 5. 4, lh 8. 9, fsh 7. 3, prolaktin 12. 7 24 dan estradiol 104. 8, progesteron 8. 2 testosteron 0. 5, lh 4. 2, fsh 3. 1 prolaktin 20. 9 interesuje me da li su mi nalazi uredu, i molim da me uputite kome da se obratim, i kako da otklonim ove tegobe. Unapred hvala natasa

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Hormonalni status je u granici normale,. Moja vam je preporuka da uradite mamografiju, jer koliko vidim to niste uradili, zatim nalaz ca 15-3 antigena u laboratoriji i iscedak da se da na patohistološku odnosno citološku analizu,.