Porodila sam se pre sedam nedelja prirodnim putem u 38 nedelji trudnoće. Radjena je epiziotomija. Kontrakcije su počele u 37. Nedelji trudnoće, pa je primenjena tokoliza (ginipral) intravenozno i tablete giniptala na savaka tri sata. Porodjaj je odložen četiri dana. I dalje krvarim iako je prošao period babinja. Šta može biti uzrok? Da li je tokoliza mogla ostaviti posledice i da li je uopšte bila nužna u 37. Nedelji trudnoće?

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Krvavljenje nije posledica tokolize,. Treba da odete na ultrazvučni pregled da se vidi kakvo je stanje materice i da li je involucija završena, takodjer da se uradi i ginekološki pregled da se vidi da eventualno na epiziotomiji koja je radjena nema neki granulom,.