Postovani, bila sam na pregled, na nalazu pise ovako: 15 mjeseci u braku, ne zatrudnjuje, ciklusi uredni na 30 dana hormonske analize u prilogu uzu. Pregled: utetrus normalnih dimenzija, endometrijum 9, 9 mm ovariji obostrano oko 30mm sa vise sitnih folikula intervencija: ponoviti dnevni profil prolaktina dijagnoza: pco infertiliatas terapija: nakon ciklusa kontrola folikulometrije napomenem da sam juce trebala da dobijem, ali nisam ni juce a ni danas, trudnocu ona nije spomenula, samo da uradim prolaktin jer je povisen i to da radim bilo koji dan 3puta u roku od 2h. Radila mi je pregled vaginalnom sondom, voljela bih da znam vase misljenje vezano za moju sitauciju, dali je moguce da je trudnoca u pitanju a ona nije videla. . . Ili zbog ceka su mi jajnici povecani. . . Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Trudnoća se ne vidi ultrazvučno ako je manja od tri nedelje, moja vam je preporuka da uradite beta hcg, jedan hormon iz krvi koji će vam pokazati da li ste trudni ili ne,. Ukoliko niste trudni verovatno je povišeni prolaktin uzrok vašeg poremečaja menstrualnog ciklusa, , pošaljite nam vrednosti prolaktina,.