Postovani doktore, imam 39 godina, nisam radjala, imala sam jedan prekid trudnoce pre 15 godina i radjena mi je konizacija pre 9 godina. Godinama sam koristila kontracepciju ali nisam koristila hormonsku vec kondome. Unazad 3-4 meseca ciklus mi se poremetio, odnosno imam krvarenja izmedju ciklusa. Papa nalaz je u redu ii grpa, sekret ii grupa, palpatorni pregled b. O. Radila sam hormone 3 dan ciklusa fsh 17, 6, lh 7, 0 estradiol 57, 5. Zanima me da li mi ovakvi hormoni smetaju da ostanem u drugom stanju? Mozda treba da napomenem da je moj suprug imao 9 ciklusa hemoterapija i zboga toga smo tek pre pre 7 meseci prestali da koristimo zastitu. On nije radio spermogram. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Pod broj jedan da suprug ispita spermogram a moja vam je preporuka da uradite oba i genetsko ispitivanje, prvenstveno suprugovo zbog hemoterapije,. Neznatno vam je povićen fsh, treba da uradite jedan kvalitetan ultrazvučni pregled vaginalnom sondom kako bi se videlo zašto krvarite izmedju mensesa,.