Postovanje, moje pitanje za vas bi bilo da mi pojasnite dijagnozu vezano za hsg gde pise da desna tuba delom propusta kontrast koji se talozi na peritibarnih priraslica a delom zadrzava kontrast (doslovce ovako pise) suprug i ja treba da radimo inseminaciju pa nam je receno da da pratim kada mi ovulira levi jajnik posto je po nalazu desni rizican. Kako mogu ili cime da pomognem sama sebi u vezi navedenog problema?

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Sami ne, eventualno dolazi u obzir laparaskopska operacija kojom bi se otklonile priraslice sa desnog jajovoda, ili pak za početak poslušajte vašu doktoricu te pratite folikulometrijom rast i razvoj jajne ili jajnih čelija nakon stimulacije u levom jajniku,. Kod pomenutih priraslica postoji mogučnost vanmaterične trudnoće,.