Postovani imam dijagnozu pcos i sekundarnu amenoreju. Svi hormoni su u redu sem fsh i lh. Dr mi je preporucio uzimanje metformina ali pre svega laparaskopiju. Inace, vec godinu dana suprug i ja cekamo bebu. Moje pitanje je da li postoji neki drugi nacin ili mora laparaskopija, posto dr kaze da stimulacija ovulacije ne vredi ako ne uradimo laparaskopiju. Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Sve vam je doktor dobro rekao, policistični jajnici se leče medikamentozno i operativno, laparaskopski se na jajnicima uradi čitaqv niz punktiformnih zaseka i na taj način se rastereti zadebljana ovojnica jajnika, koja je i glavna prepreka za rast i razvoj folikula i ovulaciju,. Poslušajte vašeg ginekologa,.