Da li je sonohisterografija isto sto i hsg? Da li putem sonohisterografije mogu da proverim prohodnost jajovoda, da li je to dobra metoda? Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nije isto, jedna je metoda rentgenskog ispitivanja prohodnoasti jajnika nakon ubacivanja kontrastnog sredstva, sono histerografijom se ubacuje kroz cervikalni kanal specijalno kontrastno sredstvo i tada se kolor ultrazvučnim apatatima prati njegovo kretanje kroz jajovod i izlazak kroz ampilarni deo jajovoda u trbušnu šupljinu,.