Postovani pijem kontraceptivne pilule diane 35, ovo je 3 mesec i desilo mi se da sam kasnila dan sa pocetkom treceg pakovanja a posle par dana sam zaboravila da uzmem pilulu. Trebala bih da imam ciklus za 7 dana ali mi se pojavilo tackasto krvarenje danas i ne znam zasto. Inace imam neredovne menstruacije zato mi je doktor i dao ove pilule. Zanima me zasto se javilo krvarenje i da li da nastavim sa pilulama?

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nastavite sa pilulama, to je niskodozažni kontraceptivni preparat i čim je razmak izmedju tableta veći od 30 sati može se pojaviti tačkasto krvavljenje, m,. Opisana terapija se obično daje kod policističnih jajnika, maljavosti ili akni,.