Uradjen papa bris i pri tome konstatovana treca grupa. Zatim uradjen vaginalni cervikalni bris na kome nisu izolovane bakterije a ni candida. Na nalazu jos pise direktni preparat epitelijalne celije, gram pozitivni bacili. Pa me zanima dali je nalaz u redu i ako nije kome da se obratim za pomoc. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Papa tri može biti a i b, što u vašem slučaju nije izdiferencirano,. Ponovite papa bris i neka se uzmu brisevi na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i pcr na papiloma viruse,. Te neka se uradi kolposkopski nalaz,.