Vec godinu dana dojim bebu i jos nisam dobila menstruaciju. Zelela bi uskoro ponovo da zatrudnim pa me zanima da li mogu da ostanem u drugom stanju ako nemam menstruaciju i dojim? I drugo pitanje da li je preporucljivo zatrudneti 13 meseci nakon prvog carskog reza? Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To je takozvana laktaciona amenoreja, dakle žene mnemaju mensesa dok god doje, vreme je das prestanete dojiti,. Preporuka je da ostvarite trudnoću posle 18 do 24 meseca posle carskog reza,.