Postovani. . . . Po uradjenom hsg izvestaj je sledeci: nakon pripreme za intervenciju i nakon uvodjenja u kratkotrajnu anesteziju postavlja se aparat za hsg i ubacuje se kontrast, koji pokazuje uredno punjenje matericne supljine i uredan oblik. Oba jajovoda se prikazuju i jednovremeno pune, da bi pri praznjenju doslo do slabijeg propustanja i usporenog oticanja bez spustanja kontrasta u duglasov prostor. Ovakav nalaz ukazuje na mogucnost postojanja priraslica kao i suzenje distalnih delova jajovoda. Molim vas, da li ovakav nalaz ukazuje na potrebu nekoe sledece interevencije, laparaskopije ili sl. Kao i da li ovde moze da bude problem za ostajanje u drugom stanju, posto ja vec skoro 2 g ne mogu ostati trudna. . Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije su priraslice jajovodas uzrok vaše neplodnosti, te vam preporučujem laparaskopiju da bi se one otklonile,. Da li je msuprug dao nalaz spermatograma,.