Uradila sam skoro sve testove, i rezultati su sledeci: bris sekreta je iii grupe, medjutim, papanikolau test je takodje iii grupe! Zanima me, kolika je mogucnost da je u pitanju kancer? Treba da radim biopsiju grlica materice, menarha prvi put u 15godini, menstruacije su bolne, rodila sam dete u svojoj 17 godini. Sada imam 30 godina. Pre 3 godine sam imala vanmatericnu trudnocu. Zelim ako biste mogli da mi posaljete neke osnovne informacije: sta znaci iii grupa papanikolau testa, kolika je mogucnost da je u pitanju kancer? Unapred zahvalna sandra m.

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Papa bris treća grupa nije rak ili kancer, ali je treba ozbiljno shvatiti, moja vam je preporuka da uradite kolposkopski pregled i pcr na papiloma viruse, eventualnio lečite grupu sekreta, a ako bude oponovljena treća grupa preporučuje se da se uradi biopsija grlića materice,.