Postovani dr todorovicu, zbog manjka gvozdja u organizmu, koje je ginekolog povezao sa obilnim menstruacijama koje se javljaju na svaka 20-24 dana, preporucio mi je da koristim neke kontraceptivner pilule, kako bih regulisala menstruaciju. Osim toga, zelim da napomenem da imam 30 g, kao dete sam bolovala od epilepsije, poslednji napad sam imala u svojoj 13g, vec 4-5 g ne pijem nikakve lekove i stanje je dobro, napada nema. . Iz tog razloga imam malo strah od koriscenja kontraceptiva, ne znam da li mogu da isprovociraju potencijalni napad. . Na osnovu svega, molim vas da mi kazete sta biste mi vi preporucili za regulisanja ciklusa, kontracep. Pilule ili spiaralu mirena? Inace nisam nikad radjala, bila je jedna trudnoca pre 5-6 g koja je zavrsena spontanim pobacajem, i nakon toga nisam ni pokusavala da ostanem u dr stanju. . Da li se koriscenjem kontraceptiva menstruacija trajnno regulise ili samo dok pijem pilule (ili koristim spiralu) ? Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ciklus se reguliše samo dok pijete kontraceptivne pilule mada može postojati i rebaund efekat da se nakon prestanka uzimanja tableta uspostavi redovan ciklus, za vas bi bolja bila mirena,.