Danas sam saznala da sam u 8 nedelji trudnoce. Mozete li mi reci raspored prenatalnih pregleda i kako da znam kad u koji mesec ulazim trudnoce? Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ultrayvu; nom dijagnostikom, naro; ito u ranoj trudno'i se ta; no odredjuje starost ttrudno'e,. Ekspertni ultrayvu; ni pregled se radi od 11 do 14 nedelje sa merenjem vratnog nabora ili nuhalne translucencije, protoka kroy d, botalli, i t
      protoka kroy srce ploda, a sa njim se urade i dva biohemiska markera iy krvi a to su free beta hcg i pappa, te se na osnovu tih nalaya proceni riyik, , odnosno sagleda se dasli je beba ok ili postoji sumnja na neku hromoyomopatiju koja bi yahtevala uyimanje plodne vode odnosno amniocenteyu,