Poštovani! U 24 sam nedelji trudnoće i doktorka mi je na poslednjem pregledu konstatovala tvrdu matericu i preporučila terapiju nifelat retard 2x1. Molima vas da mi odgovorite kako nifelat retard zapravo deluje na ovo stanje i koliko je siguran s obzirom da mi je pritisak i u trudnoči i pre trudnoće 90/60 (ponekad 100/60) ? Postoji li neka druga terapija? Samo da napomenem da koristim utrogestan 3x2.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To je stara terapije i gotovo je niko vi[e i ine primenjuje, to su blokatori kalcijevih jona,. Danas se daju lekovi koji spre; avaju kontrakcije materice i yoviu se tokolitici kao [to je pre par, partusisten, gznipral i sli; no, te se najbolje javite u bolnicu da vam ordiniraju terapiju,.