Moje postovanje. Citam vas sajt uvek kada imam vremena i boga mi svasta sam procitala pa sam se zabrinula. Ja kao i svako zensko bice imam neki gin. Problem. Imam 28 god. I dvoje dece i jedan abortus iza sebe. Kada sam rodila drugo dete pre 15 meseci mnogo toga se promenilo u mom organizmu. Imala sam tzv. Ranicu na grlicu koja je sad jos veca. Uradila sam papa test i kolposkopiju i doktor mi je samo rekao 3. A grupa. Uradila sam briseve i nadjena mi je bakterija enterokokus sp. Dobila sam terapiju i smanjila sam broj bakterija. Sad sam dobila drugu terapiju/hloramfenikol vag. Ali nasa lab. Ne radi i ne mogu da mi naprave te vaginalete. Zanima me da li postoje neke druge vag, koje mogu odmah da kupim jer ako budem cekala opet ce se namnoziti te bakterije. Moram da kazem da antibiotici ne pomazu i sve sto je na bazi penicilina. Kad izlecim to sta dalje treba da uradim po vasem misljenju~hvala unapred!

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Obi; no se terapija da po antibiogramu, niste nam naveli na koji antibiotik je ta bakterija osetljiva, nakon terapije ponovite kolposkopski nalay i papa bris, ukoliko i nakon terapije papa bude iii a preporuka je loop biopsija,. Da li ste radili cervikaslni bris na hlamidiu, moikoplaymu i ureaplaymu i pcr na papiloma viruse,.