Postovani, molim vas za jedno objasnjenje. Trudna sam 30. Sedmica. U nalazu iz 23. Sedmice mi pise: hipoehogeni odjek promjera 3, 19 cm na prednjem zidu nisko prema cervixu. Ako mozete mi objasniti sta ovo znaci i moze li biti prepreka prirodnom porodu. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Može biti neko proširenje krvnog suda materice ili promena na posteljici ako je ona na prednjem zidu, miomatozni čvor, to iskusni ultrasoničar mora izdiferencirati,.