Postovani. Moje predhodno pitanje je pod rednim brojem 45623 predlozili ste mi da uradim merenje duzine cerubikalnog kanala da bi se videlo da li je unutrasnje usce zatvoreno ili insuficijentno ali ja nisam napomenula da je ovo meni druga trudnoca i da to u nasim bolnicama rade samo ako je prva. Uradila sam analizu krvi i mokrace leukociti 3-4, glukoza 4, 0, leukocytosis-anemija, neutrophilia-1+ anisocytosis i lymphocytosis 2+ microcytosis. Sto se tice zatvora imala sam ga dugo kao i suljeve ali se ovih dana stanje poboljsalo uz pomoc cepica i masti koji mi je bio prepisan ali bolovi u donjem delu stomaka i u kicmi ne prestaju i pored verapamila i partusistena. Sta dalje? Unapred zahvalna. Puno mi pomazete savetima.

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Merenje cerviksa ili grlića materice se upravo radi kod druge ili treće trudnoće, jer se upravo u tim trudnočama javlja insufuicijencija cervikjsa, oni to verovatno ne znaju, nastavite partusisten,.