Postovani, moja dg je amenorrhoea sec i pcos. Menstruaciju nisam dobila od juna 2008. Menarha u 12oj godini, oduvek neredovne menstruacije. Na kc sam uradila hormonski status i gtt i reyultati su sledeci: s-tsh 1, 82, s-ft4 11, 5, kortizol- jutarnji 900, vecernji 488, fsh 0min 4, 6, lh-0min 20, 3, 20min 15, 7, 40min 15, 5, progesteron 13, 6, prolaktin u 8h 522, 11h 289, 13h 260, 23h 502, estradiol 135, ohprogesteron 0, 83, testosteron 2, 9, acth 20, 9, dhea-s 3, 6, shbg 27, 2, androstendion 2, 9. Zelela bih da mi preporucite terapiju i vase misljenje o mom stanju. U porodici postoji ovakvih slucajeva sa oceve strane ali ne ovako drasticnih. Na savetovaliste u kc se dugo ceka pa vas molim da mi vi objasnite situaciju pre nego odem u savetovaliste. Ja se dobro osecam, koza mi je normalna, blago mi se povecala tt. Hvala unapred na savetu

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      U principu hormonalnu terapiju preporučuje vaš ginekolog. Sindrom pcos može da se leći medikamentozno i operrativno, za početak hormonalne terapije ču vam reći da su najbolji lekovi diane 35 u kombinaciji sa metfoerminom. Ipak se javite vašem ginekologu da vam ispriča kako se lekovi uzimaju,.