Poštovani, kako mogu da se zaštitim neželjene trudnoće a da to nije spirala? Imam 38 godina, dva porođaja (jedan prirodnim putem, drugi carskim rezom) . Do sada sam koristila samo kondom, ali me interesuje šta žene u mojim godinama mogu da koriste kao kontracepciju a da to ne ostavlja neželjene efekte. Zdravstveno stanje mi je dobro, ginekološki na materici par miomatičnih čvorova ne većih od 2 cm, papa ii. Hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Moja vam je preporuka da stavite hormonalnu spiralu koja je upravo indicirana u vašem slučaju, spirala se zove mirena, štiti vas od neželjene trudnoće i smanjuje menstrualno krvavljenje a katkada se i čvorovi smanjuju,.