Postovani imam 34 godina, a moj problem je taj sto imam cistu na levom jajniku velicine 54, 1 x 41, 5 moj ginekolog hoce da je odstreni hirurskim putem, pa se ja pitam da li je to zaista potrebno? Menestruacije su mi uredne. Nikakve lekove ne uzimam! Molim vas za vase misljenje! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Zavisno od toga koliko dugo imate tu cistu, ako je imate već više meseci i nije se smanjivala preporuka je da se odstrani, operativno lečenje je laparaskopski kroz pupak, i naskon dva dana po opearciji idete kući,. Niste nam poslali sliku ciste da bi videli njene karakteriostike.