Postovani, molim vas da mi blize objasnite gde i kako se radi dijagnostifikovanje hlamidije, odnosno iz kog uzorka- brisa vaginalnog sekreta, krvi ili mokrace? Da li je dovoljno uraditi bris kod ginekologa ili je ipak neophodno posetiti mikrobiolosku laboratoriju? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Bris se vadi iz cervikalnog kanala kod vašeg ginekologa i tada materijal tj pločicu odnesete u refertentnu labaratoriju, može da se uradi i pcr metodom koja je mnogo sigurnija ali i skupolja na sličan naćin, takodjer se može uzeti i krv na iga i igg na hlamidiju,.