Da li smem imati seksualne odnose? Trudnoća iznosi 14, 4 nedelje, a po ultra zvuku 16, 2. Vidljiva kontrakcija na zadnjem zidu. Grlić dug32cm. Vagina normalnih osobina. Pvu razmekšan, dug 1, 5cm, uloživ sa vrha prsta, prednjačeći deo visoko. Ne krvari ex utero. Uterus razmekšan, gladak, neosetljiv, slabije okretan, veličinom odgovara amenoreji. Ovo je druga trudnoća. Uzimam utrogestan 3 puta na dan. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Dok god imate kontrakcije ne smete imati odnose,. Ultrazvučno meren grlić je skračen i treba pratiti da li dolazi do njegovog skraćenja i da li bi eventualno trebalo da se uradi serklaža,.