Doktorica je ustanovila da imam polip na grlicu materice. Jako me zanima da li on mora da se ukloni i ako se ne ukloni da li moze da izazove neke vece posljedice? Da li mozete da mi pojasnite da li se polip otklanja hiruskim putem ili u ginekoloskoj ambulanti? Unaprijed hvala. . . Neda

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Svaka polipozna tvorevina u organizmu pa tako i polip na grliću materice treba da se ukloni, jer jednog dana iz dobročudnog može preći u patološki oblik, polipektomija je jednostavna intervencija, radi se ambulantno i obavezno se materijal pošalje na patohistološku dijagnostiku,.