Juce sam obavila uz i dr je konstatovao da je endometrijum hiperehogen, 17mm, jajnici-bo sa sitnim folikulima i da mi je 3. Novembra bila lažna menstruacija. Pošto sumnja na trudnoću, uradila sam test, ali je rezultat negativan. O cemu se radi?

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Zadebljasn endometrij nam govori u prilog rome da ste imali ovulaciju i da ste u drugoj progesteronskoj fazi menstrualnog ciklus, trebao je tada videti i žuto telo,. U ciklusima bez oviulacije, dakle bez sazrevanja i prskanja jajne čelije endometrij nikad ne prelazi debljinu od 7 do 8 mm, i trolisni je,. Ako ne dobijete menses do 5 decembra uradite beta hcg iz krvi,.