Postovanj; moli vas da mi kazete pozitivnost i negativnost spirale mirena. Porodila sam se 30. 07. 2009 carskim rezom. Porod je prosao dobro. Spiralu mirena sam stavila 29. 10. 2009. Poslije sedam dana pocela sam pomalo da krvarim. Bilo je samo mali msedskasti trag medutim kasnije sam pocela da krvarim i to traje jos uvijek. Nije obilno krvarenje, al me zabrinjava. Imam glavobolje, nerovozu i povremeno me uhvati panika da li je spirala ok ili je maternica odbacila. Molim vas da mi kazete da li krvarenje normalno i koliko traje do adaptacije tjela na spiralu. Zabrinuta sam i neznma dokle traje krvarenje i kad cu moc imat odnos sa muzem. Hvala vam unaprijed i ako mozda nisam najbolje objasnila sve nemote zmjeriti. Hvala vam jos jednom unaprijed zabrinuta.

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      O mireni sve najleoše ako je dobro aplicirana što se može videti ultrazvučnim pregledom vaginalnom sondom kod vašeg ginekologa koji vam je i postavio mirenu,. Navedene tegobe se mogu javiti u prvom mesecu nakon aplikacije ali se kasnije obično izgube i mensesi budu oskudniji i kraće traju,. Odnose možete imati kada ne bude niti malo krvarenja,.