Postovani, posto nisam dobila odgovor na pitanje obracam vam se ponovo sa nadom da cete mi odgovoriti. Imam 35 godina, dvoje dece. U septembru na uz mi je receno da imam miom na levom rogu materice vel 75x62mm. Pa ii, vs iii grupa. Svi brisevi uredni. Predlog je operacija i cekam preglede u gak nf. Pitanje je da li miom ove velicine moze da se odstrani laparaskopijom, da li odstraniti samo miom i da li mogu da uradim jos neke analize i koje pre odlaska u nf jer svo ovo zakazivanje i cekanje me dodatno opterecuje. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je velik mioma za laparaskopiju mada je opisano da se može uraditi i lapareaskopski i ta veličina ali sve zavisi od iskustva operatora,. Uzeli ste sve nalaze sem rutinskih lab, nalaza, rtg pluća, ekga i internističkog nalaza,.