Postovani, imam 34 godine i problem sa zatrudnjivanjem. Molila bih vas da mi objasnite sledeci nalaz posle uradjenog hsg. Uterus je bikornis oblika, adhezijama sinistroponiran u rvf. U desnom rogu uterusa submukozni miom sa sirokom bazom na lateralnom zidu, velicine zrna pasulja. Obe tube (vise desna) su u ampularnim segmentima okludirane postinflamatornim mukusnim cepovima koji se potisnu u peritonealnu duplju ubrizgavanjem kontrastnog sredstva a tube se time dezobliterisu. Kontrastno sredstvo u peritonealnoj duplji ostaje zarobljeno medju periovaricnim adhezijama i ne sliva se u duglasov spag. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nemate mogučnostui da u prirodnim ciklusima ostanete trudni, pomaneuti mali miomatozni čvor se može jednostavno odstraniti histeroskopski, vi se trebate uključiti u program vantelesne oplodnje,.