Postovani, trudna sam 39. Nedelja i imam uvecanu bartolinijevu zlezdu, pa me interesuje da li cu uopste moci da se porodim prirodnim putem s obzirom na to da se ona jos vise uveca pri naponima (prilikom odlaska u toalet, dostize velicinu kokosjeg jajeta) . Inace imam ovaj problem vec 2 godine, jednom mi je radjena punkcija, jednom incizija, a 5 puta je sama pucala, stavljala sam rivanol obloge. Mislim da je krajnje vreme da se odstrani! Koje je vase misljenje? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da ona neće prdstavljeti smetnju pri porodu,. Pre poroda će se uraditi punkcija i ona će se isprazniti a nakon poroda razmislite o njenom otklanjanju operativnim putem,. Nije ništa hitno.