Postovani doktore, moj problem je sto u zadnjih par meseci imam problem sa ciklusom, naime, dobijam na 15 dana i menzis mi traje oko 11 dana, pre toga mi je ciklus bio uredan, zbog cega sam upucena endokrinologu, ali zbog tenutnog stanja (epidemije) ne mogu biti primljena u bolnicu. Kao th pila sam kontraceptivne pilule mercilon i yaz. Stvar je u tome sto mi je na poslednjem uz utvrdjeno da imam "malu" matericu (u odnosu na grlic) dimenzija 70x20x31x42 i rekli su da cu verovatno imati problema sa odrzavanjem trudnoce. Zanima me hoce li to zaista biti rizicno i kolike su normalne dimenzije materice. Visoka sam 160cm i skladno sam gradjena. Unapred se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 18. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To su normalne dimenzije materice,. Mora se pronaći uzrok tim vašim učestalim mensesima, da li je radjena vaginalna sonografiiija ili ste pili vodu,.