Postovani, molim vas da mi pomognete i da mi kazete kako da izracunam plodne dane. Do ovog meseca mi je vec nekoliko godina menstruacija bila redovna na 28 dana ali sada umesto da dobijem 04. 11. Ja sam dobila 13. 11. I sada ne umem da izracunam plodne dane. . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najsigurnija metoda odredjivanja plodnih dana je ultrayvu; na dijagnostika, kada odesetog dana menstrualnog ciklusaultrazvučno se vidi da li imate ili ne jajnu čeliju koja će u tom ciklusu dti ovulaciju, tj rasti, sazrevati i prsnuti