Poštovani doktore, imam 28 godina nisam radjala. Pokušavamo dobiti bebu. Pre 3 dana imala sam laparoskopsku operaciju - miomektomiju, i histeroskopiju. Evo izveštaja sa moje otpusne liste: uputna dijagnoza: infertilitas primaria, myoma uteri. Završna dijagnoza: infertilitas primaria. Hysteroscopia: stenosis endocervicis. Diletatio. Biopsio endometrii. Op. Laparoscopica: myoma uteri subserosum. Endomertiosis gen. Externa cavi douglassi et lig. Sacrouterinum dex. Cauterisatio endometriosis. Myomectomia. (hpp) electropunctatatio ovarii bilateralis. Chromopertubatio efecta bilateralis. Drainage. Molim vas za odgovor na sledeća pitanja: da li je navedeno suženje unutrašnjeg ušća endocerviksa moglo da bude razlog neostvarivanja trudnoće? Da li po vašem mišljenju imam dobre prognoze u vezi trudnoće u predstojećem periodu? Posle koliko vremena mogu da se vratim normalnim aktivnostima, i čega treba najviše da se pričuvam u ovom periodu? Unapred hvala. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Promena na grliću materice je i dovela do nemogučnosti da ostanete trudni i do pojave endometrioze,. Normalnim aktivnostima se možete početi baviti nakon jedan mesec ako mislite na fizičke aktivnosti, a trudnoću možete pokušati ostvariti nakon 6 do 12 meseci,.