Postovana imam 31god i jako velik problem da zatrudnim, receno mi je da su mi polucisticni jajnici i radjeno mi je u 4 mesecu prohodnost jajovoda i snimanje materice i recene mi je da je sve u redu ali ja neostajem u drugom stanju neki je problem samo u meni godinama sad mi je razmak izmedju dva ciklusa bio 39 dana a dobila sam 14. 11. A po pregledima doktori kazu da je sve ok. Po vama sta bi trebala da uradim da bi ostala u drugom stanju. Hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Kod policističnih jajnika, ako ih imate poastoji problem sa ovulacijama, to kje sindrom hronične anovulacije, dakle nema sazrevanja i prskanja jajne čelije a samim tim i ne možete ostati trudni,. Leći se hormonalno i operativno, s obzirom na vaše godine ja bih vam preporučio operativno lečenje laparaskopijom, gde se kroz pupak, udje4 optičkim i hirurškim instrumentom te se na jajniku napravi čitav niz malih punktiformnih zareza i tako se rastereti zadebljana ovojnica jajnika, posle operacije radi se stimulacija jajnihka hormonima i tada se može očekivati trudnoća,.