Recite mi nešto više o endometrijumu, da li je normalna pojava da ga ima, ako jeste kolika veličina je normalna itd. . . Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Endometrijum je sluznica materice i svaka žena ga ima, njegova debljina ovisi od dobi žene,. Ne znam koliko godina imate ali u fertilnom periodu u preovulatornoj fazi je trolisni debljine do 7, 8 milimetara a u postovulatornoj fazi je homogen i debljine preko 10 mm.