Endometrioza kakva je to bolest i kako se leci i dali je smrtonosna

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To je obolenje kod kojega se sluznica materice nalazi na drudgom mestu, dakle vanm materice, na jajovodima, jaqjniku iu trbušnoj šupljini,. Promene re sluznice su iste kao i promene na sluznici materice u toku menstrualnog ciklusa, bolest se leči prvenstveno operativno zavosno od lokalizacije a takodje i hormonalno i to veoma uspešno, bolest nije smrtonosna samo je dosadna.