Postovani molim vas za odgovor moja kerka je u cetvrtom mjesecu trudnoce ali tesko podnosi trudnocu previse povraca nece ni da jede uvek je sa naponom za povrakanje prije dve nedelje lezala je u bolnici pet dana je bila pod infuziji malo joj je bilo bolje sad se opet povtara isto od previse povrakanje pocinje da drhti i nema snage da ustane doktori kazu da je sve u redu dali su joj plazil injekcije ali joj ne pomazu neznam vise sta da radim inace zivimo u italiji molim vas za odgovor dali je ovo stanje normalno i koliko traje. Unaprjed hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Nije normalno, obično se povračanje javlja do 12 nedelje, u kasnijoj trudnoći treba posumnjati na nerko oštećenje jetre, dijabetes i u tom smislu poduzeti dijagnostiku, takovo stanje se ne može lečiti kod kuće već isključivo u bolnici,. Pokušajte eventualno sa klometol tbl 3x1, ili torecan supp 2x1,