Poštovani, imam 29 godina, u 21 godini mi je dijagnosticiran pcos i potpuni uterus duplex. Iako su i moji ljekari pa i ja sumnjali da mogu zanijeti to se hvala bogu ipak desilo, ranije sam pila dabroston, primolut nor 5, diane 35, cykloproginova. Trudnoća se desila bez terapije, sad sam u 4. Mjesecu, beba je u desnom uterusu i dobro se razvija. Koristila sam utrogestan do 12 nedjelje, sad pijem prenatal. Međutim, imam bolove u donjem dijelu kičme i po dnu stomaka, ali više desno. Ponekad su toliko jaki grčevi da me blokiraju i da padnem u nesvijest ili povraćam. Moj ginekolog mi je preporučio da ponekad popijem apaurin od 2mg, ali slabo mi pomaže. Da li su toliki bolovi normalni zato što imam duplex i može li mi nešto drugo pomoći, magnezij, neki čajili masaža, hoće li jaki grčevi naškoditi bebi? Napominjem da sam zaposlena u kancelariji, ne obavljam nikakve teške fizičke poslove kako na poslu tako i kod kuće.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To je uobičajena pojava kod uterus duplexa,. Pokušajte sa magnezijum tabletama a iza 16 nedelje i sa tokoliticima dfakle lekovima koji sprečavaju kontrakcije materice,.