Cao ja sam maja i veoma sam zabrinuta pomozite mi molim vas. . Imam 22 godine proslo je vec 2 ipo godine kako sam u braku i ne mogu da ostanem u drugom stanju. Stalno razmisljam o tome i veoma sam zabrinuta. Do 19 godine imala sam redovno menstuacioni ciklus posle toga sam se ugojila i poceo je izostatak menstruacionog ciklusa, ali sad je redovan kasni mi po nekada tu do 10 dana. Bila sam kod ginekologa radila sam hormonske nalaze kaze da su u redu. Radila sam ultra zvuk i pregled pomocu sonde uoceno je samo zadebljanje materice ostalo je sve u redu. Postoji li mogucnost da bas zbog tog zadebljanja ne mogu ostati u drugom stanju. Sta da radim? Koliko visak kilograma takodje moze da utice na to sto ne mogu postati mama? Kako da odredim kada su mi plodni dani? Koliko je tacan mejbibejbi i dali mi ga preporucujete? Koje sve hormone mi preporucujete da provjerim zbog debljine jer nisam stalno bila buca vec sam pocela da se gojim kada je poceo izostatak menstruacije? Ne znam vise sta da radim hellp. . . Unapred zahvalna na svemu i na svim odgovorenim pitanjima, pozzdrav

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo pitanje, da li je vaš suprug dao nalaz spermograma, da li imate ili ne jajnu čeliju najbolje je pratiti ultrazvučno i to 11 dana od prvog dana menstrualnog ciklusa, kada se vidi da li će te u topm ciklusu imati ovulaciju ili ne,. Sama gojaznost nije prepreka da ostanete trudni.