Postovani, imam kondilome vec duzi period (oko 6 meseci) . Lecila sam se tusiranjem i placala sam svake nedelje 1000 din. Ginekolog mi je preporucio da neko vreme prestanemo sa tretiranjem da izbiju svi. Proslo je par nedelja i uskoro bih trebala otici, medjutim ja nisam finanskijski u mogucnosti da je posecujem opet svake nedelje. A ni moj decko ne moze da mi obezbedi takvo lecenje (student je, a ja sam srednjoskolka) . Inace i on ima kondilome, tako da imamo dvostruki problem. Nedavno je bio kod urologa i on mu je preporucio da uzme podofilin 20% . Naneli smo ga jednom i nista se nije promenilo, kondilomi su i dalje tu, a nisu cak ni pobeleli. Htela bih da pitam kako se to pravilno koristi? Receno nam je na ce peci. Mene je peklo tusiranje dok sam isla kod ginekologa, ali sad dok smo se tusirali podofilinom nisam ni osetila, samo blagi svrab nakon nekog vremena. Da li je taj podofilin zaista dobar? Ili bi trebalo da primenimo neku drugu metodu? Znam da smo tek jednom uradili tusiranje podofilinom ali pomalo sam i uplasena i nestrpljiva, niko nam ne nudi nikakve informacije, a mi nista ne znamo o tom preparatu.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ne verujem da će vam pomoći podofilin, treba da se javite na neku ozbiljnu kliniku ili u bolnicu gde će vam skinuti kondilome laserom, ektom, radiotalasima ili azozom, oni veoma brzo napreduju te je bolje da špto pre odete da se to odstrani,.